Špičkovú techniku ​​kryoablácie sme predstavili v Olomouci

Efektívne liečebné riešenia s využitím špeciálnej neurointervenčnej techniky kryoablácie pri ošetrení bolesti rôznych anatomických štruktúr predstavil MUDr. Michal Adam, vedúci lekár EuroPainClinics Brno, na pracovnom lekárskom seminári v priestoroch Fakultnej nemocnice Olomouc.

Cieľom seminára bolo detailné predstavenie výkonu kryoablácie – špecializovanej techniky, ktorá poskytuje pacientom dlhotrvajúci efekt úľavy od bolesti tak, že aplikáciou nízkej teploty dochádza k ovplyvneniu dráhy bolesti na úrovni senzorických (zmyslových) nervov, na priame využitie na liečbu bolesti pacientov s indikáciami spadajúcimi aj do odborností ako  algeziológia, ortopédia a traumatológia.

Seminár bol usporiadaný pod záštitou distribučnej spoločnosti DMS a Centra bolesti Kliniky anestéziológie, resuscitácie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice Olomouc pod vedením hlavného lekára MUDr. Marka Pierana a MUDr. Šárky Fritscherovej, Ph.D., zástupkyni prednostu pre liečebnú starostlivosť. V rámci nadviazanej spolupráce bude na fakultnom pracovisku v priebehu roku 2022 realizovaná pilotná prevádzka kryochirurgického zariadenia pre techniku ​​kryoablácie.

Kontaktný formulár

close